MENU
Certifikát OEKO-TEX
 
Záleží Vám na Vašem zdraví a zdraví Vašeho drobečka?
Člověk může přijít k újmě na zdraví různými způsoby, jedním z nich je, že přijde do kontaktu s látkou napuštěnou nebezpečnou chemikálií.
Ano, zdraví škodlivé mohou být i textilie, proto není jedno, co si na sebe oblékáme, v čem spíme atd. Vzhledem k tomu, že se v minulosti na trh dostávalo čím dál více zdraví ohrožujících textilií, vznikla certifiakce OEKO-TEX®, kterou se poctiví výrobci mohou odlišit od těch, kteří se neštítí hazardovat s lidským zdravím.
 
PROBLÉM S TEXTILIEMI VYŽADOVAL ŘEŠENÍ
OEKO-TEX® je celosvětově nezávislý testovací orgán, který uděluje certifikáty testovaným látkám podle kritérií systému STANDART 100. Zabývají se nejen hotovými výrobky, ale i samotnými materiály. Vznikl v roce 1992 jako reakce na množící se chemií přidávanou do materiálů (látek) při jejich výrobě a zpracování, aby se zlepšily vlastnosti materiálu. Zdravotní nezávadnost materiálu, byla tak často až na posledním místě. Výrobci se takto snažili nahrazovat drahé textilní materiály levnějšími alternativami.
 
JAKÝMI VÝROBKY NEBO MATERIÁLY SE OEKO-TEX® ZABÝVÁ?
Patří sem různé surové i barvené příze, tkaniny i pleteniny.... Kromě toho však i knoflíky, zipy, nitě, etikety, prostě vše, co se na výrobku nachází. Kromě látek OEKO-TEX® testuje například i hotové oblečení, ložní textil, bytové textilní dekorace apod.
 

NAŠE ZBOŽÍ V SOULADU S POŽADOVANÝMI KRITÉRII

Certifikace našeho dětského povlečení a vybavení do dětské postýlky navíc zaručuje, že všechny komponenty výrobku jsou v souladu s požadovanými kritérii bez výjimky.
 
Což znamená, že kromě vrchového materiálu jsou nezávadné i šicí nitě, podšívky, případné výplně. Dále to zahrnuje další textilní doplňky jako jsou knoflíky, zipy, nýty a podobně. Nezávadný je vždy tedy kompletně celý výrobek.
 
 
 
 
Jestliže si vyberete výrobek s tímto certifikátem , znamená to, že je bezpečný nejen pro člověka, ale neškodí ani životnímu prostředí.
 
CO GARANTUJE OEKO-TEX® STANDART 100?
Látky a výrobky, které dodržují tato kritéria jsou zdravotně nezávadné, jejich používáním Vám nevznikne alergická reakce a máte jistotu, že neobsahují žádné škodlivé chemické látky. Na výrobu těchto produktů se umisťuje OEKO-TEX® certifikát, ten se umisťuje na etikety, přímo na výrobky nebo na jejich obal.
 
OPATRNOST V ZÁJMU NAŠEHO ZDRAVÍ
Nevhodná chemická aditiva v textiliích mohou vyvolat nejrůznější reakce. V krátkodobém horizontu se může objevit zčervenání pokožky, pálení, svědění nebo další alergické reakce. Z dlouhodobého hlediska nás mohou ohrožovat např. částečky, které se mohou uvolňovat z látek do ovzduší a následně se dostávají do našich plic. K takovémuto uvolňování nemusí docházet pouze pokud v takém ložním prádle spíme nebo sedíme na sedačce z necertifikovaného materiálu. Může k němu docházet například vlivem působení slunečního záření dopadajícího na tuto sedačku nebo povlaky.
 
Především při výběru textilních výrobků, které přicházejí do úzkého kontaktu s pokožkou bychom měli být velmi opartní. Určitě se vyplatí při nákupu hledat na výrobku štítek OEKO-TEX® STANDART 100, který garantuje, že látka je bezpečná pro lidský organismus a její používání nám tedy nezpůsobí újmu na zdraví.
 
 
 

KRITÉRIA PRO UDĚLENÍ CERTIFIKÁTU OEKO-TEX ®

- zaručená nepřítomnost alergizujících barviv
- zaručená nepřítomnost potencionálních karcinogenních barviv nebo podobných vedlejších zplodin obsahujících těžké kovy
- soulad s prahovými hodnotami pro pesticidy
- Ph je přívětivé pokožce
 
 
 
 
 
Zdroj: oeko-tex.com
 
 
mimifashion.cz - soupravy do postýlky | Sunlight webdesign - pronájem eshopů